Teşekkür !

logo (1)

Ülkemizde uzun yıllardır yurtdışında merkezleri bulunan organizasyonlarla belgeli olarak JuJitsu çalışmalarında bulunulmakta iken JuJitsu ve Brezilya JiuJitsu Federasyonu çatısı altında birleşilme kararlılığı gösterildi. JuJitsu ve BJJ sağlıklı kararlar alınabilmesi için yürütme kurulu oluşturuldu.


Kayseride yapılan ilk çalışmada birleşmenin ayrışmadan kolay olduğu görüldü.(http://www.jujitsufederasyonu.gov.tr/habergoster.php? haber_id=113 ) 30 ilden 130 antrenör iştirak etti.
Dünyada sporsal anlamda 1970 li yıllarından beri faaliyetini sürdürmekte olan IOC,IWGA,Spordaccord ve FIST tarafından tanınan World Game ve World Combat Game organizasyonlarına katılan JuJitsu İnternational Federation (http://www.jujitsuinternationalfederation.org/ ) içerisinde tam üye olarak yerini aldı.
Romanyanın Bükreş Şehrinde düzenlenen JJIF Balkan Şampiyonasına katılındı.
Colombiya Calide düzenlenen World Game katılma hakkı eldi edildi ve bayrağımız ordada dalgalandırıldı.
Antalyada derece ve antrenörlük sınavı yapıldı.35 ilden 175 kişi katıldı.(http://www.jujitsufederasyonu.gov.tr/habergoster.php?haber_id=123)
ardından Mersin ilimizde dan sınavı,Hakemlik ve antrenörlük kuru yapıldı.25 ilden 110 antrenör 85 hakem katıldı. ( http://www.jujitsufederasyonu.gov.tr/habergoster.php?haber_id=129 )
JJIF avrupa şampiyonasına ve JJEU nun kongresine katılındı.

Brezilyanın Ankara başkonsolosluğu ile iki ülkenin kültürel paylaşımlarda bulunması ve BJJ ile ilgili çalışmalarda ülkemize destek sağlanması ile ilgili görüşmelerde bulunuldu.
Federasyonumuzdaki yapılanmanın ardından Yan kurullarımız belirlenerek açıklandı.(http://www.jujitsufederasyonu.gov.tr/jujitsu_kurul.php )

Hayat Boyu Öğrenme Genel müdürlüğü ile JuJitsu modül program hazırlandı ve yürürlüğe girdi.(http://hbogm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2013_08/06031419_06.08.20132021639saylprogramonay.pdf )

JuJitsu nun ikinci büyük yapısı olan Combat JuJutsu International Federation CJJIF ile yapılan görüşmelerin neticesinde Ülke temsilciliği alındı. Ukraynanın Yalta şehrinde yapılacak Avrupa kupasına ülkemizi temsilen katılma kararı alındı. (http://www.cjjif.org/eng/turkey_e.htm )

Önümüzde JJIF ve Balkan JuJitsu federasyonu başkanlarının katılacağı Türkiye şampiyonası yapılacak .Ardından takımız Balkan şampiyonası için Atinaya gidecek.

Ekim ayında st.petesburgda düzenlenecek olan World Combar Game ye katılacağız.

Kısaca az laf çok iş burada çalışma,emek ve sonuç var.Gerçekten müsabaka sistemi oluşturulmuş JuJitsu stilleri yapmış ve yapmayı amaçlayan JuJitsu severler burada.
Destek olan herkese teşekkür ediyorum