Ju Jitsu Balkan Şampiyonasında 3 Madalya

Ju Jitsu Balkan Şampiyonasında 3 Madalya

27-29 Eylül 2013 tarihleri arasında Yunanistan/ Atina kentinde “Balkan Açık Ju Jitsu Şampiyonası ve U15 Dünya Ju Jitsu Şampiyonası düzenlenmiştir”. Jujitsu ve Brezilya Ju Jitsu federasyonu olarak Ülkemizi burada temsil etme gururunu yaşarken, Bayrağımızda diğer Ülke bayrakları arasında dalgalandırılmıştır. Şampiyona Olimpiyat Güreş tesislerinde yapılmış olup 6 tatamide Fight, Duo ve Ne Waza müsabaka sistemlerinde gerçekleştirilmiştir.
Şampiyonaya Yunanistan, Romanya, Rusya, Bulgaristan, Sırbistan, Güney Kıbrıs, Almanya, Montenegro, Belçika, İsrail, Bosna hersek, İtalya, İsviçre, İspanya, Danimarka, Polonya, Fransa ve Türkiye olmak üzere 18 Ülkeden toplam 450 Sporcu İştirak etmiştir.
Federasyon Başkanı Sayın Orhan ÖZAKTI, Genel Sekreter, Teknik Direktör, Antrenörler ve Sporculardan oluşan Ulusal Takımımızla İkinci kez katıldığımız Balkan açık Ju Jitsu şampiyonasında 3 bronz madalya alarak başarı ile Ülkemizi temsil edilmiştir.
Federasyon Başkanı Sayın Orhan Özaktı’nın yaptığı açıklamada 2014 Yılı Balkan Açık Ju Jitsu şampiyonası ve U15 Dünya Ju Jitsu şampiyonasının yoğun görüşmeler sonucunda Ülkemizde yapılmasına karar verilmiştir. Şampiyona Yurdumuzun ve Dünyanın göz bebeği İstanbul da 26-28 Eylül 2014 tarihinde yapılacaktır.
Ülkemizde Ju Jitsu branşında birlik ve beraberlik sağlanmasının ardından ulusal ve uluslara arası faaliyetlerde gösterilen başarı Dünya Ju Jitsu Federasyon Yönetimi tarafından takdire şayan bulunmuştur. Yeni bir Federasyon olmamıza rağmen Uluslar arası camiada yer bulmamız yaptığımız işin doğruluğunu teyit etmektedir. Yurt içi ve yurt dışı Eğitim Faaliyetleri ile de Ülkemizdeki Antrenör ve hakem sayımızın da hızla artarak Mücadele sporları içerisinde Ju Jitsu branşının hak ettiği yere gelecektir.
Önümüzde 10-14 Ekim 2013 tarihlerinde Ukrayna’nın Yalta şehrinde Combat Ju Jitsu Dünya kupası, 22-26 Ekim 2013 tarihlerinde Rusya’nın St. Petersburg şehrinde yapılacak olan Word Combat Games akabinde ise Romanya’nın Bükreş şehrinde Kasım ayında yapılacak olan Ju Jitsu Dünya şampiyonasına takımlarımızla iştirak ederek Ülkemizi başarı ile temsil edeceğiz ’dedi.