Ju Jitsu Dan Denkliği ve Antrenör Kursu Yapıldı

Türkiye JuJitsu ve Brezilya Jiu Jitsu Federasyonu 2013 faaliyet programında yer alan  Dan denklik sınavları, 1. ve 2. Kademe antrenörlük Kursları  35 ilden 172 kişinin katılımıyla Kemer Reach Hotel Antalya İlimizde gerçekleşti.

Ju Jitsu ve Brezilya Jiu Jitsu Federasyonu tarafından düzenlenen Dan denklik sınavı ve Antrenörlük kursu Kemer/ANTALYA ‘da yapıldı. Kursa JJIF tarafından Görevlendirilen JJIF Newaza Gelişim sorumlusu aynı zamanda Balkan ve Asya Hakem Komitesi başkanı sayın Cory  Constantin Vacarenco antrenör olarak görev yaptı.

 

JuJitsu ve Brezilya Jiu Jitsu Federasyonu Başkanı Sayın Orhan Özaktı yaptığı açıklamada yeni yapılanan bu federasyonun oluşumunda belirlenen yol haritasından sapmadan hedefleri yerine getirmek için 25-28 Nisan 2013 tarihlerinde Kemer/ANTALYA’da JJIF Onaylı Antrenörlük kursu ve Dan denkliği yapıldığını belirterek, öncelikli olarak katılan tüm sporcu, antrenör, spor adamı, basın mensubu ve sporseverlere teşekkür etti.

 

Seminerin İlk gününde Federasyon Başkanı Sayın Orhan ÖZAKTI bir konuşma yaparak tüm davetlilere hoş geldiniz dedi. Ardından  JuJitsu ve Brezilya Jiu Jitsu Federasyonu Genel sekreteri Özgür Armağan POLAT yaptığı sunumla Ju Jitsu Sporunun ülkemizde ve Dünyadaki dünü ve bugünü hakkında bilgiler aktardı.

 

Seminerde Cory  Constantin Vacarenco’ya Şevki ERDOĞAN, Burak Değer BİÇER, Feridun SÜLEYMANİ, İbrahim İNAL, Semih IŞIK ve Vidal ERKOHEN Antrenör olarak eşlik ettiler ve  JJIF  Fight  ,Duo ,Ne waza  ve Self Defence ve IBJJF kuralları hakkında bilgilendirme yapıldı. Ayrıca her dersten sonra IBJJ sporcuları antrenman yaptılar.

 

Katılımcılar tarafından daha çiçeği burnunda bir federasyon olmasına rağmen son derece kaliteli bir organizasyon olduğu. Federasyon Başkanı sayın Orhan ÖZAKTI ve ekibinin özverili çalışmasının organizasyonun kalitesini artırdığı dile getirildi.

 

Kursa gelerek Federasyona destek veren Dünya Budo Federasyonu  başkanı sayın Fikret KÜÇÜKAKDERE,Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Federasyonu başkanı sayın Muzaffer ILICAK ,Ninbudo Aiki Jutsu Federasyonu başkanı sayın Zuber SAYDAN, Dentokan Federasyonu başkanı sayın Adnan Şafak YÜKSEL’e  katılımlarından dolayı şükranlarını bildiren Başkan Orhan ÖZAKTI tarafından şilt verildi.

 

Basınımızın duayeni sayın Muzaffer ILICAK ve Mehmet GÜNEY Jujitsu ve Brezilya Jiu Jitsu Federasyonunun yanında olduklarını bu güzide grubun ülkemizde bu sporun yayılması ve gelişmesinde lokomotif olacağını söylediler.

 

Aksaray Üniversitesi Beden Eğitimi Yüksekokulu Antrenörlük Eğitimi Bölüm Başkanı Sayın Yrd.Doç Dr.Fatma ARSLAN  Yetenek Seçimi konusunda kursiyerlerle bilgilerini paylaştı.Bundan sonrada federasyonun tüm faaliyetlerini destekleyeceğini akademik anlamda  Antrenörlerin yanında olduğunu söyledi.

Kursumuzu ziyaret eden Bartın Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek okulu Öğretim üyeleri Rıdvan KIR ve Murat SARIKABAK  akademik olarak JuJitsu antrenörlerine estek olacaklarını söylediler.

 

Yönetim Kurulu üyesi Kaan SARIAYDIN, Emekli Albay Yusuf ÖZIŞIK ve Sadullah Sönmez  kursiyerlere destek olmak için gelerek moral kaynağı oldular..

Danışma Kurulu üyelerinden Erdoğan Şenol, Hayri Camadan, Hasan Urlu federasyona sonuna kadar destek olduklarını açıkladılar.

Başkan sayın Orhan ÖZAKTI kısa bir süre sonra İstanbul da BJJ semineri ve Eskişehir ilimizde Hakem Kursu hemen ardından talebin yoğun olmasından dolayı Mersin ilimizde bir Antrenör kursu daha açılacağını mayıs ayında Avrupa şampiyonası olduğundan hazırlıkların hızlandığını söyledi.