Ju Jitsu Antrenör ve Hakem Teknik Bilgilendirme Semineri Yapıldı.

22-24 MART 2013 TARİHİNDE KAYSERİDE JUJİTSU VE BREZİLYA JİUJİTSU FEDERASYONUNCA YAPILAN JU JİTSU ANTRETENÖR VE HAKEM TEKNİK BİLGİLENDİRME SEMİNERİNE 30 İLDEN 130 ANTRENÖR İŞTİRAK ETTİ.

Uluslararası JuJitsu Federasyonunun (JJIF) yapısı,teknik anlayışı ve kuralları hakkında bilgiler verildi. Antrenörlerin büyük bir ilgi ile katıldığı dersler Kayseri Gençlik Spor İl Müdürlüğünün Kiçi Kapı İdman Salonunda gerçekleştirildi. 23 mart Cumartesi günü Kurs hocaları Şevki ERDOĞAN ve Ferudun SÜLEYMANİ Fight (Kumite: Atemi,Nage,Ne Waza) ve Duo (Kata) sistemleri hakkında eğitim verdiler.Akşam Boydak holdingin misafirperverliğinde yenilen yemek ile devam etti. Pazar günü Brezilya JiuJitsu ustası Burak Değer BİÇER tarafından Ne waza konusun işlendi. Daha sonra Nitrofull firması temsilcisi Ecz.Osman ŞAHİN tarafından “Sporda Beslenmenin Önemini” konulu bir brifing verildi.
Federasyon başkanı Orhan ÖZAKTI kapanış konuşmasında’’ Emeği geçen herkese teşekkür ederek ,federasyonumuz yeni kuruldu bu ilk kursumuz önümüzdeki günlerde hakemlik ve antrenörlük kurslarımız akabinde Türkiye şampiyonası yapacağız ve buradan seçtiğimiz takımla Almanya da yapılacak olan Avrupa şampiyonasına iştirak edeceğiz.Bütün Türkiye den antrenör arkadaşlarımız arıyor katılmak istiyor ilginin çok olması sevindirici inşallah güzel işler yapacağız diyerek konuşmasını bize desteklerini esirgemeyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Mehmet METİN,Özen beye Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı BOYDAK beye, Nitrofull firması temsilcisi Osman ŞAHİN beye,seminer Hocalarımıza ve Katılan tüm Antrenörlere teşekkür ederim” diyerek sözlerini tamamladı.

 

 IMG_2018
 k2  k15