Budokaido Spor Branşında Yeni Yapılanma

Yıllardır ülkemizde yapılagelen Ashihara,Kyokushin,Enshin,Kempo,gibi (full contact) Tam Temaslı sistemler ;Spor Genel Müdürlüğü Merkez Danışma Kurulunun 14 mayıs 2002 tarih ve 806 sayılı kararı ile Ashihara Budokai spor dalı olarak Karate federasyonuna bağlandığı günden beri beklenen milli sporcu olma hasreti sona erdi.
Federasyonumuz İcra Kurulu Başkanı Sayın Abdurrahman AKYÜZ ün desteği ile Wushu federasyonu Budokaido grubu olarak yapılan çalışmaların ardından Avrupa (EKF) ve Dünya Kyokushin Federasyonuna (KWF) bağlanması yönetim kurulumuzun Aralık 2013 tarih 93 sayılı  kararı ile gerçekleştirilerek Ocak 2014 tarihinde Spor Genel müdürlüğüne bildirildi.
Bundan sonra Budokaido (Kyokushin) olarak faaliyetler yapılacak olup uluslararası KWF ve EKF’ nin şampiyonalarına seçilecek milli sporcularla katılım sağlanacaktır. KWF Kyokushin federasyon ve organizasyonları arasında uluslararası spor federasyonu olarak isviçrede onaylanmış tek federatif yapıdır.
Budokaido branşı bünyesinde Tam Temaslı sistemleri barındırdığından bu sistemler Kyu Dan talimatında belirtileceği üzere kendi sisteminin  eğitim yapısını koruyacak ancak müsabakalar KWF kuralları ile yapılacaktır,  ayrıca Kiwami Kumite  (Zirve Müsabakaları ) adıyla  Profesyonel müsabakalar düzenlenebilecektir.
 Tüm camiaya hayırlı uğurlu olsun.
kwfwushu